Struktura

Informace o učebnici

Na jednotlivých učebnicích se podíleli tito tvůrci:

Obrábění a zpracování kovů:

BOZP, hygiena práce, požární prevence: Mgr. Radek Hoszowski, Mgr. Julie Kolaříková (SPŠ Hranice)

Kontrola a měření: Ing. Oldřich Fojtek, Ing. Lenka Pomykalová, Ing. Dominik Budínský (Sigmundova střední škola strojírenská Lutín)

Ruční zpracování kovů: Miroslav Večeřa, Radomír Nezdařil, Miroslav Kvapil, Ing. Martina Hronová (SŠ železniční, technická a služeb, Šumperk)

Teorie obrábění: Ing. Antonín Adamec, Bc. Martin Krbec DiS. (Střední škola technická a zemědělská, Mohelnice)

Vrtání: Ing. Roman Hrivnák, Mgr. Jiří Horsák, Ing. Josef Diviš (SŠ železniční, technická a služeb, Šumperk)

Soustružení: Mgr. Radek Hoszowski, Mgr. Julie Kolaříková (SPŠ Hranice)

Frézování: Ing. Hana Sochová, Ing. Jiří Skácelík, Tomáš Vávra, František Pospíšil (SPŠ a SOU Uničov)

Broušení: Ing. Miroslav Hejl, Ing. Petr Jalůvka (Sigmundova střední škola strojírenská Lutín)

CNC obrábění: Jaroslav Valenta, Ing. Miroslav Šulák, Bc. Pavel Hampl, Bc. Martin Krbec, DiS. (Střední škola technická a zemědělská, Mohelnice)

Technologické výrobní postupy: Ing. Klára Valouchová (SPŠ a SOU Uničov)

Obráběcí stroje pro automatizovanou výrobu: Ing. Antonín Adamec, Bc. Martin Krbec DiS. (Střední škola technická a zemědělská, Mohelnice)

Další metody obrábění: Petr Ženčák, Radek Kašpar, Ing. Martina Hronová (SŠ železniční, technická a služeb, Šumperk)

Dokončovací metody úpravy povrchu: Mgr. Tomáš Vaněk, Ing. Josef Švarc (Sigmundova střední škola strojírenská Lutín)

Fyzikální a chemické metody obrábění: Mgr. Ing. Stanislav Bezděk (SPŠ a SOU Uničov)

Speciální technologie obrábění: Ing. Antonín Adamec, Bc. Martin Krbec, DiS. (Střední škola technická a zemědělská, Mohelnice)

Výroba závitů: Mgr. Julie Kolaříková (SPŠ Hranice)

Auta:

Ing. Pavel Trojan, Martin Polách, Jiří Gryc, Ing. Antonín Závada, Josef Kučera, DiS., Ing. Milan Cikryt (VOŠ a SŠA Zábřeh), Mgr. Alena Popelková, Mgr. Jaroslav Žemla, Vendula Bonková, Zdeněk Bonk, Mgr. Taťána Pytelová, Ing. Andrea Víchová, Milan Peterka, Mgr. Zdeňka Salajová (SŠA Prostějov, s.r.o.), Libor Cholasta, Mgr. Pavel Tichý, Pavel Klásek, Ivana Kreuzigerová, Alena Benešová, Vít Pavlík (SOŠ lesnická a strojírenská, Šternberk)

Přístrojové měření:

Ing. Jiří Šimáček, Mgr. Karel Neumann (Střední průmyslová škola strojnická, Olomouc)

Základy modelování ve 3D:

Mgr. Jiří Nevima, Ph. D., Ing. Boris Šmárik (Střední průmyslová škola strojnická, Olomouc)

 

Schválilo MŠMT č. j. MSMT-7521/2015-40 dne 28. 8. 2015 k zařazení do seznamu učebnic pro střední školy pro vzdělávací oblast Ruční zpracování kovů, Vrtání, Frézování, Technologické výrobní postupy s dobou platnosti 6 let.

Udělení schvalovací doložky doporučili recenzenti: Ing. Lenka Čepová, Ph.D., Marie Bryxová, Marek Sadílek, Ing. František Kosař.

Logolink