Struktura

Informace o učebnici

Na jednotlivých učebnicích se podíleli tito tvůrci:

Zpracování kovů a opravárenství:

Svařování: Ing. Zora Aichlerová, Ing. Jaroslav Aichler, Ing. Jiří Vedra, Bc. Viktor Fišera, JUDr. Jiří Vorálek (SOŠ a SOU strojírenské a stavební Jeseník)

Třískové obrábění: Mgr. Libor Bartoš (OU a PrŠ Lipová-lázně)

Montáž a demontáž strojů a zařízení: Bc. Pavel Pařízek, Milan Strýček (OU a PrŠ Lipová-lázně)

Ruční kování: Ing. Aleš Karpíšek, Mgr.A. Jaroslav Křížek, Ing. Tomáš Vaněk, Bc. Martin Kirakovjan, Luděk Mráz (SŠ gastronomie a farmářství, Jeseník)

Kování s pomocí bucharů a lisů: Karel Macek, Marek Frančák, Ing. Aleš Karpíšek, Ing. Tomáš Vaněk, Bc. Martin Kirakovjan (SŠ gastronomie a farmářství, Jeseník)

Dělení materiálů: Jiří Polášek, Hubert Krohmer. Bc. Martin Kirakovjan (SŠ gastronomie a farmářství, Jeseník)

Ruční zpracování kovů: Bc. Luboš Hinkelmann (SŠ železniční, technická a služeb, Šumperk)

Mechanizované nářadí a nástroje: Jiří Štolfa (SŠ železniční, technická a služeb, Šumperk)

Měření a kontrola strojních součástí: Ing. Zdeněk Širc (SŠ železniční, technická a služeb, Šumperk)

Mechanismy: Ing. Michal Kratochvíl (Švehlova střední škola polytechnická, Prostějov)

Dopravní zařízení: Ing. Michal Kratochvíl (Švehlova střední škola polytechnická, Prostějov)

Opravárenství a diagnostika: Ing. Michal Kratochvíl (Švehlova střední škola polytechnická, Prostějov)

Zpracování dřeva:

Rudolf Kocourek, Jaroslav Mádr (SŠ polytechnická, Olomouc), Mgr. Petr Prokšenka (OU a PrŠ Lipová-lázně), Mgr. Marek Ossos, Mgr. František Pekař, Bc. Miroslav Čmela (SŠ řezbářská Tovačov), Ing. Jiří Ševela (Švehlova střední škola polytechnická Prostějov), Ing. David Holubec (SŠ železniční, technická a služeb, Šumperk)

Stavební výroba:

Elektrikář: Ing. František Chmelenský (Švehlova střední škola polytechnická, Prostějov), Zdeněk Pur (SŠ železniční, technická a služeb, Šumperk)

Kominík: Pavel Hodina, Jaroslav Fiala (SŠ polytechnická, Olomouc)

Instalatér: Ing. Marcela Maixnerová, Ing. Dagmar Vágnerová (SŠ železniční, technická a služeb, Šumperk)

Klempíř: Josef Čechák (SŠ polytechnická, Olomouc)

Zedník: Bc. Dušan Holubec (OU a PrŠ Lipová-lázně), Ing. Jitka Doleželová (SŠ technická Přerov), Ing. Gabriela Ševčíková Peikerová, Ing. Jitka Grulichová (SŠ železniční, technická a služeb, Šumperk)

 

Schválilo MŠMT č. j. MSMT-7521/2015-40 dne 28. 8. 2015 k zařazení do seznamu učebnic pro střední školy pro vzdělávací oblast Ruční zpracování kovů, Mechanizované nářadí a nástroje, Mechanismy, Dopravní zařízení, Opravárenství a diagnostika s dobou platnosti 6 let.

Udělení schvalovací doložky doporučili recenzenti: Zdeněk Vítek, Ing. Zbyšek Fojtík.

Logolink